Ballina Aktualitet Rajoni Bëhet shkrumb e hi autobusi i linjës Shkup-Beograd (VIDEO+FOTO)

Bëhet shkrumb e hi autobusi i linjës Shkup-Beograd (VIDEO+FOTO)

Një autobus i “Nish Express” është shkrumbuar nga zjarri në afërsi të Nishit. Ka qenë goma e autobusit që ka marrë flakë dhe brenda pak minutash i gjithë autobusi është djegur. Autobusi udhëtonte në drejtimin Shkup-Beograd, me Nishin si ndalesë.

Në autobus kishte vetëm tetë pasagjerë, të gjithë u evakuuan dhe askush nuk u lëndua.

Më shumë informacion priten gjatë ditës së nesërme./tetova.com

Гори автобус кај Ниш – патувал на релација Скопје – Белград

На влезот на Ниш се запали автобус на „Ниш Експрес“. Се запалила гумата на автобусот, по што за неколку минути изгоре целиот. Автобусот патувал во правец Скопје-Белград со Ниш како попатна станица.

Во автобусот имало само осум патници, сите се евакуирани и нема повредени лица.

Повеќе информации се очекуваат во текот на вечерта

Artikulli paraprakKUSH MASHTRON NË BDI, DHE PSE PËRÇARJET ME GJASË TË PËRMBYLLEN PA MARRËVESHJE?
Artikulli tjetërSantorini, vullkani nënujor mund të aktivizohet, shkencëtarët japin alarmin