Ballina Sport Chelsea me mbrojtës të ri, Badiashile një hap larg “bluve”

Chelsea me mbrojtës të ri, Badiashile një hap larg “bluve”

Prej kohësh mbrojtësi 21-vjeçar i Monaco, Benoit Badiashile është nën radarët e Chelsea dhe tashmë ai është vetëm 1 hap larg “bluve”.

Sipas mediave, klubi anglez ka arritur një marrëveshje me francezët e Monaco në bazë të një propozimi prej 37/38 milionë euro dhe tashmë është gati të planifikojë vizitat mjekësore të lojtarit për orët në vijim. /i.m /abcnews.al

@tetovanews