Ballina Bota Dramë në Split: Depoja e gomave përfshihet nga zjarri, 30 zjarrfikës luftuan...

Dramë në Split: Depoja e gomave përfshihet nga zjarri, 30 zjarrfikës luftuan flakët për orë të tëra, tym i zi mbuloi qytetin (VIDEO+FOTO)

Tridhjetë zjarrfikës nga Spliti shuan një zjarr të madh që shpërtheu rreth orës 02:40 të mëngjesit në një magazinë gomash për makina në zonën e DujmovaçësZjarri ka rënë në një magazinë në kryqëzimin e rrugëve Solinska dhe Puta Mostina.

Në terren dolën 30 zjarrfikës me dhjetë automjete nga JVP Split, DVD Split, Solin dhe Vranjic.

 

Zjarri i madh që shpërtheu në depon e gomave të veturave në Dujmovača në Split është vënë nën kontroll, zjarrfikësit janë ende në terren, ndërsa policia ka përfunduar hetimet, tha Qendra Operative e Zjarrfikësve të Splitit, transmeton portali kroat Danas./tetova.com

Foto:

Artikulli paraprakKronika, 12 janar 2023: 7 lajme të “zeza” nga Tetova dhe Gostivari
Artikulli tjetërKosova pa viza/ Miratohet marrëveshja për liberalizimin