Ballina Bota Dy metra dëborë në qytetin kroat, autoritetet japin alarmin (VIDEO+FOTO)

Dy metra dëborë në qytetin kroat, autoritetet japin alarmin (VIDEO+FOTO)

Qyteti kroat, Delnicë, u mbulua nga dëbora të hënën. Për banorët e këtij qyteti dëbora nuk është ndonjë surprizë e madhe, por sasia e rënë kësaj radhe po. Sipas autoriteteve lokale në qytet ka rënë më shumë se 2 metra dëborë.

Artikulli paraprakVIDEO/ Përplasi për vdekje 20-vjeçarin, drejtuesi i automjetit largohet nga vendi i ngjarjes
Artikulli tjetërVIDEO/Bashkësia Lokale e fshatit Sellcë ia “thanë pështymën” Ali Ahmetit dhe funksionarëve të BDI-së: 22 vjet me radhë ju dhamë gjithçka, ju na latë në mjerim!