Ballina Bota “Me makinë drejt humnerës”/ Mjeku tenton të vrasë familjen e tij, shpëtojnë...

“Me makinë drejt humnerës”/ Mjeku tenton të vrasë familjen e tij, shpëtojnë mrekullisht

Një shofer besohet se kishte drejtuar qëllimisht makinën e tij, me gjithë familjen brenda, mbi një shkëmb 75 metra u arrestua të mërkurën në Kaliforninë veriore .

Gruaja e Dharmeshit, Arvind Patel, 41 vjeç, shpëtoi si dhe dy fëmijët e familjes, një vajzë 7-vjeçare dhe një djalë 4-vjeçar, të cilët pësuan lëndime të lehta.

41-vjeçari po drejtonte mjetin e tij, një Tesla, pranë San Franciskos në autostradën 1, e cila kalon përgjatë oqeanit. Në një moment makina doli nga kursi i saj dhe ra në shkëmb.

Pavarësisht dëmtimit të automjetit, të gjithë pasagjerët shpëtuan dhe u dërguan me helikopter në Spitalin Stanford.

Patel, i cili është një mjek që punon në një spital afër Los Anxhelosit, po trajtohet nën arrest dhe do të arrestohet sapo mjekët të përcaktojnë se ai mund të lirohet.

Bazuar në provat e para, policia rrugore autostradë ka arsye të besojë se “aksidenti ka qenë një veprim i qëllimshëm”.

Kjo shtrirje e Autostradës 1 është e njohur për aksidentet e trafikut që ndodhin aty. Është shumë e rrallë që dikush të hedhë makinën e tij nga një shkëmb të mbijetojë.

Ekipet e shpëtimit u thirrën në vendngjarje të hënën menduan se nuk do të kishte të mbijetuar, por panë lëvizje përmes xhamit të xhamit të thyer të automjetit dhe organizuan një operacion shpëtimi duke përfshirë disa helikopterë.

“Ne u befasuam kur gjetëm viktimat të gjalla në automjet,” shpjegoi Brian Pottinger, komandanti i Shërbimit Pyjor dhe Zjarrfikës në Kaliforni. /abcnews.al

@tetovanews