Ballina Bota Moti i keq në Kaliforni, gjashtë të vdekur dhe mijëra familje pa...

Moti i keq në Kaliforni, gjashtë të vdekur dhe mijëra familje pa energji elektrike (VIDEO+FOTO)

Moti i keq nuk i ndahet SHBA, shiu i rrëmbyeshëm dhe erërat e forta kanë lënë qindra mijëra shtëpi dhe biznese pa energji elektrike në Kaliforni, ndërsa rajoni po përgatitet për përkeqësimin e motit në ditët në vijim.

Më shumë se 330,000 familje dhe biznese u raportuan të jenë pa energji elektrike në Kaliforni që nga ora 3:08 e mëngjesit me orën lokale (10:08 e mëngjesit), sipas të dhënave nga PowerOutage.us.

Gjashtë persona kanë humbur jetën si pasojë e kushteve atmosferike në fundjavën e Vitit të Ri, duke përfshirë një fëmijë që u vra nga rrëzimi i një peme në një shtëpi në Kaliforninë veriore.

Ndërkohë, shërbimi i motit paralajmëroi se një tjetër “lum atmosferik” me ajër të dendur dhe të lagësht do të godasë nesër të hënën Kaliforninë me reshje shiu dhe bore në male.

Artikulli paraprakSa kushton? Ky është parfumi më i shtrenjtë në botë
Artikulli tjetërE rëndë/Ngjarje si në filmat më të frikshëm në Tetovë