Ballina Bota Aksident i rëndë në Turqi, shoferi humb kontrollin e autobusit, 8 të...

Aksident i rëndë në Turqi, shoferi humb kontrollin e autobusit, 8 të vdekur dhe 36 të plagosur (VIDEO+FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi.

Teksa një autobus po udhëtonte nga Dijarbakır në drejtim të Bodrumit, shoferi ka humbur kontrollin mbi mjetin dhe autobusi është përmbysur në kryqëzimin Karabedir.

Si pasojë e aksidentit, kanë humbur jetën 8 pasagjerë, ndërsa janë plagosur 36 të tjerë.

Të plagosurit u dërguan në spitale të ndryshme në Afyonkarahisar dhe Isparta të Turqisë për mjekim të specializuar.

Në vendngjarje janë një numër i madh autoambulancash, zjarrfikëse, AFAD dhe policia.

Artikulli paraprakGREQI: Djali i emigrantëve shqiptarë hyn në shtëpinë që po digjej dhe shpëton foshnjen
Artikulli tjetërKërçovarët rrihen në pikë të “sabahut”, të përfshirë katër persona