Ballina Bota Aligatori sulmoi një grua, e tërhoqi zvarrë në liqen dhe e vrau...

Aligatori sulmoi një grua, e tërhoqi zvarrë në liqen dhe e vrau (VIDEO)

Një video është shfaqur në rrjetet sociale që tregon momentin kur një aligator 3.3 metra sulmon një grua që po ecte me qenin e saj pranë një liqeni në Florida, SHBA.

Pamjet e tmerrshme të kapura në kamera tregojnë një aligator duke dalë me shpejtësi nga një liqen dhe duke tërhequr zvarrë gruan.

Në video, një nga fqinjët dëgjohet duke thirrur furishëm 911 ndërsa përpiqej të ndihmonte gruan, por ishte tepër vonë.

Gloria Serge, 85 vjeç, vdiq pasi aligatori e tërhoqi zvarrë në liqen ndërsa ajo përpiqej të shpëtonte qenin e saj nga zvarraniku.

Qeni i mbijetoi sulmit dhe aligatori më vonë u kap dhe u eutanizua.

Në komunitetin e pensionistëve Spanish Lakes Fairways në Fort Pierce, Florida, kamera kapi momentet e fundit të Glorias.

Gruaja mund të shihet duke ecur me qenin pranë liqenit dhe më pas përpiqet ta nxjerrë qenin nga nofullat e aligatorit, i cili në vend të kësaj e kap dhe e tërheq zvarrë në liqen.

Kerol Tomas, 76 vjeçe, fqinja e saj e frikësuar, tha se ajo u përpoq ta ndihmonte gruan duke telefonuar 911.

“Në liqen është një grua. Aligatori e kapi atë!”, tha ajo.

Cerol tha se ajo solli një shtyllë në përpjekje për ta tërhequr gruan lart, por nuk kishte asnjë mënyrë që ajo ta arrinte atë.

“Është e tmerrshme për familjen e saj”, shtoi ajo. “Është thjesht e tmerrshme, e tmerrshme.”

Trupi i gruas fatkeqe është nxjerrë më vonë nga liqeni./tetova.com

@tetovanews