Ballina Bota Desh e pësoi keq ministri turk i Shëndetësisë: ​​Teksa po fliste me...

Desh e pësoi keq ministri turk i Shëndetësisë: ​​Teksa po fliste me të mbijetuarit dhe personelin shëndetësor, ka ndodhur një shpërthim (VIDEO)

Për pak u vra një ministër turk: ​​Teksa po fliste me të mbijetuarit, ka ndodhur një shpërthim

Ministri turk i Shëndetësisë Fahrettin Koca i shpëtoi lëndimit pasi prushi i zjarrit shpërtheu teksa po ngrohej kur po vizitonte ekipet e shpëtimit në provincën jugore të Hatay.

Sipas mediave turke, ngjarja ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme kur Koca po fliste me mjekët në spitalin polak. Turma ndezi një zjarr për t’u ngrohur, por prushi shpërtheu papritmas, duke nxjerrë flakë dhe prush.

Koça dhe të tjerët që rrinin rreth zjarrit reaguan në kohë dhe u hodhën shpejt në vend të sigurt. Gazetari Adem Metan, i cili shpërndau videon e ngjarjes, tha se ekipi i Koçës e informoi atë se ministri ishte i padëmtuar.

Statistikat e fundit të tërmetit në Turqi/ Deri në orën 22.10, 16 shkurt 2023, humbjet e jetëve ishin 38,044, numri i të lënduarve 108,068, numri i objekteve të shkatërruara 6,444, ndërsa numri i objekteve të raportuara si “të dëmtuara dhe demoluara” 11,302./tn

@tn.lajmelokale
@tetovanews