Ballina Bota Dy dele dhe një qengj u nxorrën të gjallë nga rrënojat 322...

Dy dele dhe një qengj u nxorrën të gjallë nga rrënojat 322 orë pas tërmetit në Turqi (VIDEO)

Ekipet nën koordinimin e Guvernatorit të Mushit, të cilat vazhduan përpjekjet e kërkim-shpëtimit dhe heqjes së rrënojave pas tërmetit në Nurhak të Kahramanmaraş, nxorrën dy dele dhe një qengj të gjallë nga rrënojat pas 322 orësh.

Punimet e kërkim-shpëtimit dhe heqjes së rrënojave vazhdojnë nën koordinimin e guvernatorit të Mushit, İlker Gündüzöz, i cili u caktua në rrethin Nurhak të Kahramanmaraş. Stafi i Drejtorisë së Qarkut të Bujqësisë dhe Pylltarisë, duke punuar me ekipin e Mushit në Lagjen Bariş të rrethit, nisën punën për shpëtimin pas zhurmve të kafshëve që vinin nga rrënojat.

Dy dele dhe një qengj u nxorën të gjallë nga boshllëku i hapur nga ekipet. Qengji që u nxor nga rrënojat u emërua ‘Shpresa’ nga ekipet. Pas kontrollit nga veterineri, kafshët i janë dorëzuar pronarit të tyre./tetova.com

@tetovanews