Ballina Bota E trishtë! Aktori i njohur i serialit „Osman“ dhe gruaja e tij...

E trishtë! Aktori i njohur i serialit „Osman“ dhe gruaja e tij muzikante nxirren të pajetë nga rrënojat (Emrat+Foto+Video)

Aktori i serialit “Osman” Çağdaş Çankaya dhe gruaja e tij muzikante Zilan Tigris u nxorën të pajetë nga rrënojat e apartamentit 9-katësh, i cili u shkatërrua nga tërmeti në Yenişehir të Dijarbakirit.

Nga tërmeti në Dijarbakır humbi jetën Çağdaş Çankaya, i cili për një kohë luajti edhe në serialin “Osman” dhe bashkëshortja e tij muzikante Zilan Tigris.

Trupat e pajetë të çiftit janë nxjerrë 7 ditë pas tërmetit. Ndonëse deri parddje u dëgjuan zëra nën rrënoja, fatkeqësisht dje çifti u nxor i pajetë pasi nuk mbijetuan dot edhe për shkak të motit të ftohtë.

Dje në Diyarbakır është bërë varrimi i këngëtares, ndërsa varrimi i aktorit do të bëhet në Malatya.

@tetovanews