Ballina Bota Humbi të bijën dhe dhëndrin nga tërmeti, flet babai që nuk po...

Humbi të bijën dhe dhëndrin nga tërmeti, flet babai që nuk po gjen trupin e vajzës: Vetëm ne dhe Zoti e di se sa po vuajmë. Jemi të shkatërruar. Ne duam që ajo të ketë të paktën një varr tani e tutje

Ndërsa u gjet trupi i 32-vjeçarit Miraç İlhan, i cili mbeti në rrënojat e ndërtesës së shkatërruar Rezidenca Rönesans në Hatay, e cila u godit nga tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş, pritet rezultati i testit të ADN-së për gruan 30-vjeçare Esra İlhan.

Rezultati i ADN-së pritet për Esra İlhan, e cila nuk u gjet dot pas tërmetit

Babai i Esra İlhan, Battal Kerzi, i cili jeton në Eskişehir, u tha gazetarëve se ata kishin pritur me shpresë që nga 6 shkurti, por nuk mund të arrinin një rezultat për vajzën e tyre.

Kerzi tha se dhëndri dhe vajza e tij jetonin në banesën 104 të katit të 6 të Rönesans Rezidans

Varrimi i dhëndrit është bërë, por vajza ime është ende e humbur, jemi në pritje. Jemi në pritje të analizave të ADN-së. Shpresoj të gjejmë trupin e saj. Shpresa jonë është zhdukur. Çfarë mund të them tjetër… Ata kanë jetuar atje. Aty ishte dhëndri im, toger Miraç İlhan. U gjet kufoma e dhëndrit, të paktën ta gjejmë trupin e vajzës. Unë nuk dua asgjë tjetër.

Trupi i dhëndrit tim u gjet nga testi i ADN-së. Lajmi erdhi dje. Varrimi i tij do të bëhet të hënën. Edhe unë po mendoj të shkoj atje sonte. Që në ditën e parë I kërkuam spitale, kudo, por nuk i gjetëm.

Duke përshkruar me lot atë që ndodhi, babai Kerzi i mbylli fjalët e tij si më poshtë:

Vetëm unë dhe Zoti e di se sa po vuaj. Jemi të shkatërruar. Ne duam që ajo të ketë të paktën një obelisk tani e tutje. Nuk e di si do të jetë jeta ime pas kësaj. Uroj që Zoti të ma merrte jetën në mënyrë që ata të jetonin. Ata sapo ishin martuar, para 8 muajsh… Ata kishin ëndrra, por u prenë në mes. Gruaja ime ishte gjithashtu atje një javë para tërmetit. Askush nuk e di si mund të zhvillohen ngjarjet, po ta dinim do t’i kishim sjellë te ne. Ata sapo ishin martuar. (AA, DHA)/tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews