Ballina Bota Ky është lojtari që u hodh nga kati i 2 për të...

Ky është lojtari që u hodh nga kati i 2 për të shpëtuar veten, 2 shokët e ekipit vdiqën nën rrënoja

Raportimet nga Turqia për atë që ndodhi gjatë tërmetit vdekjeprurës janë vërtet tronditëse. E njëjta gjë për Baris Basdas.

Sipas mediave turke, futbollisti i Malatyaspor është hedhur nga kati i dytë gjatë tërmetit të parë të madh në Turqi.

Në mënyrë të veçantë, qendërmbrojtësi 33-vjeçar u hodh nga ballkoni i pallatit ku banonte dhe u plagos shumë rëndë, pasi ka fraktura në të dyja këmbët, por të paktën është gjallë.

Po shokët e ekipit u gjetën të vdekur nën rrënoja, portieri i Malatyaspor dhe Eyup Turkaslan. /G.D abcnews.al/

Artikulli paraprakFOTO/ Tërmeti në Turqi, banorët kalojnë natën jashtë, ndezin zjarre për t’u ngrohur
Artikulli tjetërPa dy yje, Reali ka publikuar listën e lojtarëve për Kupën e Botës për Klube