Ballina Bota LAJMI I FUNDIT: Familja ia kishte bërë gati varrin, por ajo del...

LAJMI I FUNDIT: Familja ia kishte bërë gati varrin, por ajo del e gjallë nga rrënojat 258 orë pas tërmetit! (VIDEO)

Një tjetër mrekulli në orën 258! Neslihan Kılıç u shpëtua i gjallë nga rrënojat e zonës Ebrar

Neslihan Kılıç, 30 vjeçe, u gjet e gjallë nën rrënoja 258 orë pas tërmetit në Ebrar, Kahramanmaraş.

Kunati i Neslihan Kılıç, Gazi Yıldırım, 2 fëmijët dhe gruaja e të cilit janë ende nën rrënoja, i tha Fulya Öztürk në transmetimin e drejtpërdrejtë të CNN Türk: “Ne e kishim gërmuar edhe varrin e Neslihanit”.

Në orën 258 të tërmetit, 30-vjeçarja Neslihan Kılıç u arrit të shpëtohet falë punës së përbashkët të shumë ekipeve nën koordinimin e AFAD. Me punën e ekipeve, e reja u nxor e gjallë nga rrënojat në Bllokun Z të shembur në Ebrar dhe u dërgua në ambulancë. Shpëtimi i të resë ka kënaqur edhe ekipin e kërkim-shpëtimit./tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews