Ballina Bota Ngjarje shumë e rëndë në Ankara/Nënoficeri u merr jetën gruas, vajzës, kunatit...

Ngjarje shumë e rëndë në Ankara/Nënoficeri u merr jetën gruas, vajzës, kunatit dhe djalit të tij dhe më pas edhe vetes!Njëri nga fëmijët shpëtoi duke ikur nga vendngjarja! Detajet!

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në Ankara të Turqisë. Një nënoficer u ka marrë jetën gruas së tij dhe vajzës, kunatit dhe djalit të tij, dhe më pas i ka dhënë fund jetës me të njëjtën armë.

Njëri nga fëmijët e nënoficerit ka mbetur gjallë, pasi ka arritur të largohet.

Krejt ngjarja ka ndodhur për shkak se gruaja ishte në proces ndarjeje dhe ai nuk pajtohej me këtë vendim.

Në Ankara, nënoficeri i Forcave Ajrore Barbaros Ulusoy (50vjeç) vrau gruan e tij Filiz Ulusoy (46), e cila ishte në proces divorci , vajzën e tij Melis, kunatin Ediz Ulusoy dhe djalin e Ediz Ulusoy, Erdem Ulusoy duke i qëlluar me një armë të shërbimit, njoftojnë mediat turke, transmeton tetova.com.

Sipas lajmeve të Birgün, ngjarja ka ndodhur një ditë më parë. Filiz Ulusoy (46 vjeçe) e cila ishte në proces ndarjeje, shkoi në shtëpinë e tij për të biseduar me burrin e quajtur Barbaros Ulusoy (50), me të cilin do të ndahej.

Filiz Ulusoy, e cila do të merrte gjërat e saj të mbetura në shtëpi, është shoqëruar nga vëllai i saj Ediz Ulusoy (47) dhe djali i tij Erdem Ulusoy.

Filiz Ulusoy, e cila qëndroi në shtëpi atë natë, vëllai i saj Ediz Ulusoy, vajza e saj Melis (23) dhe nipi Erdem Ulusoy (20) u qëlluan nga Barbaros Ulusoy për arsye të panjohura në mëngjes.

Mësohet se fëmija tjetër i Filiz Ulusoy është arratisur nga vendi i ngjarjes dhe ka shpëtuar i gjallë.

Trupat e 5 personave, autopsitë e të cilëve u kryen në Ankara, u dërguan në qytetin e tyre të lindjes, Zile, Tokat. Në namazin e xhenazes që u mbajt në atje morën pjesë qytetarë të shumtë. Trupat e 4 personave u varrosën në varrezat Ağbaba pas faljes së namazit të xhenazes. Varrimi i Barbaros Ulusoy u bë pas faljes së namazit të xhenazes në Kargapınar.

Mediat njoftojnë se Barbaros Ulusoy, i cili u deklarua se ishte një nënoficer, e kërcënonte vazhdimisht Filiz Ulusoy, e cila ishte në fazën e ndarjes, duke i thënë vazhdimisht “Nuk do të lë”./tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews