Ballina Bota Një qytetar anonim pakistanez hyn në ambasadën e Turqisë në SHBA dhe...

Një qytetar anonim pakistanez hyn në ambasadën e Turqisë në SHBA dhe dhuron 30 milionë dollarë për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Një qytetar anonim pakistanez hyn në ambasadën e Turqisë në SHBA dhe dhuron 30 milionë dollarë për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, thotë kryeministri pakistanez, transmeton tetova.com.

Kryeministri pakistanez Shehbaz Sharif ka thënë se është thellësisht i prekur nga shembulli i një pakistanezi anonim që hyri në ambasadën turke në Shtetet e Bashkuara dhe dhuroi tridhjetë milionë dollarë për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri.

Në një postim në Twitter të shtunën, ai tha se këto janë akte kaq të lavdishme filantropie që i mundësojnë njerëzimit të triumfojë mbi shanset në dukje të pakapërcyeshme./tn

Artikulli paraprakBerisha: Pas këtij akti të pabesë ndaj SHBA, Rama nuk është më legjitim
Artikulli tjetërMrekulli tjetër në Turqi! Foshnja dy muajshe shpëtohet 128 orë pas tërmetit (VIDEO)