Ballina Bota Tërmeti në Turqi/ Vetëm në qytetin Kahramanmarash janë shembur totalisht 941 ndërtesa

Tërmeti në Turqi/ Vetëm në qytetin Kahramanmarash janë shembur totalisht 941 ndërtesa

Ministri i Brendshëm turk, Suleyman Soylu tha të martën se janë 941 ndërtesa të shembura totalisht në Kahramanmaras, Turqi, pas një tërmeti me magnitudë 7.8 ballë që goditi rajonin të hënën.

Soylu tha se ky numër nuk përfshin ndërtesat e dëmtuara, por vetëm ndërtesat që u shembën totalisht në qytet.

Artikulli paraprakKomuniteti global premton ndihmë për Turqinë dhe Sirinë ndërsa përpjekjet e shpëtimit vazhdojnë
Artikulli tjetër“Kupa e Italisë” shkon drejt fundit, gjysmë-finalistët mësojnë datat e përballjeve