Ballina Bota VIDEO/Toka u lëkund si një djep, një dritë e madhe u shfaq...

VIDEO/Toka u lëkund si një djep, një dritë e madhe u shfaq në qiell! Pamja më e qartë e tërmetit të ri me magnitudë 6.4 ballë me epiqendër në Defne të Hatay-t, u pasqyrua në kamerën e automjetit!

Toka u lëkund si një djep, një dritë e madhe u shfaq në qiell! Pamja më i qartë e tërmetit të ri me magnitudë 6.4 me epiqendër në Defne të Hatay-t, u pasqyrua në kamerën e automjetit!

Sipas informacioneve të marra nga AFAD, ka ndodhur një tërmet me magnitudë 6.4 ballë, epiqendra e të cilit ka qenë Hatay Defne. Ndërkohë që tërmeti është ndjerë i fortë, qytetarët i ka zënë paniku. Pastaj një tërmet tjetër 5.8 ndodhi në Samandag, njoftojnë mediet turke, transmeton tetova.com.

Toka u lëkund si një djep, një dritë e madhe u shfaq në qiell! Pamja më e qartë e tërmetit të ri me magnitudë 6.4 me epiqendër në Defne të Hatay-t, u pasqyrua në kamerën e automjetit!

Tërmeti 6.4 ballë zgjati 40 sekonda dhe është pasqyruar në video:

Të tjerë viktima nga lëkundjet e tërmetit me magnitudë 6,4 dhe 5,8 mendohet të se janë regjistruar në të njëjtat zona që u goditën nga tërmetet e 6 shkurtit në Turqi dhe Siri. Kryetari i Bashkisë së Hatajit, Lütfü Savaş, tha për mediat lokale se “ka raportime për ndërtesa të shkatërruara dhe ka njerëz nën rrënoja”.

Dy tërmete me magnitudë 6.4 ballë ndodhën në rrethin Defne të Hatay dhe 5.8 në rrethin Samandag. Viktimat e tërmetit përjetuan panik të madh. Pas tërmeteve, disa ndërtesa të dëmtuara u shkatërruan në rrethin Iskenderun të Hatayt.

Artikulli paraprakTërmetet e reja në Turqi, kryebashkiaku i Hatay-t jep alarmin: Ka raportime për njerëz nën rrënoja (VIDEO)
Artikulli tjetërMjeku Pëllumb Pipero në luftë për jetën, pëson goditje në tru, shtrohet me urgjencë në spital