Ballina Bota Breshër sa një kokërr veze në Chamical të Argjentinës (VIDEO+FOTO)

Breshër sa një kokërr veze në Chamical të Argjentinës (VIDEO+FOTO)

Siç kishte parashikuar Shërbimi Meteorologjik Kombëtar i Argjentinës, një stuhi e fortë goditi departamentet General San Martín, Gral. Ortiz de Ocampo y Chamical

Një nga vendet më të prekura nga fenomeni ka qenë Polco, ku ka rënë një breshër I përmasave të mëdha dhe ka shkaktuar shumë dëme./tetova.com

Artikulli paraprakEpopeja e UÇK-së, 25 vjet nga rënia e Jasharajve! Tetova përkujtoi sakrificën heroike të familjes Jashari! (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërVIDEO/Ngjarje tronditëse: Ndërsa të tjerët evakuohen, 14 pacientë që ishin në reanimacion lihen në mëshirën e fatit në spitalin privat të dëmtuar, me dritaret dhe muret e shkatërruara nga tërmeti dhe pa energji elektrike!