Ballina Bota Pamje të rënda/ Ky është momenti i përplasjes së dy trenave në...

Pamje të rënda/ Ky është momenti i përplasjes së dy trenave në Greqi (VIDEO)

Mediet greke kanë publikuar pamjet e momentit të përplasjes fatale të dy trenave në Larisa të Greqisë mbrëmjen e djeshme.

Pamjet janë kapur nga një sistem sigurie pranë zonës ku ka nddohur aksidenti tragjik ui cili shkaktoi të paktën 40 viktima dhe mbi 85 të plagosur.

Siç shihet në video, treni i mallrave dhe ai i pasagjerëve janë në të njëjtën linjë dhe nuk kanë mundur që të shmangin përplasjen e fuqishme mes tyre.

Artikulli paraprakArrestohet Dan Hutra që terrorizoi sot Tiranën/Hap pas hapi/ Si Dan Hutra kreu masakrën ndaj 6 grave në Tiranë
Artikulli tjetërDARDANIA