Ballina Bota Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në Greqi

Tërmet me magnitudë 5.6 ballë në Greqi

Një tërmet me magnitudë 5.6 ballë të shkallës Rihter ka goditur Greqinë

Një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter ka goditur Greqinë sot rreth orës 18:36 me orën lokale, raportojnë mediat greke, transmeton tetova.com

Sipas EMSC, epiqendra e tërmetit ishte në një thellësi prej pesë kilometrash në det, 132 kilometra në jug të qytetit të Gitio.

Nuk ka informacione për dëme dhe viktima, po ashtu përjashtohet mundësia e një cunami.

@tn.lajmelokale
@tetovanews