Ballina Bota Tërmetet në Turqi, AFAD: 13 mijë pasgoditje në 1 muaj!

Tërmetet në Turqi, AFAD: 13 mijë pasgoditje në 1 muaj!

Pas tërmeteve me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë në Kahramanmaraş më 6 shkurt, në një muaj ndodhën 13 mijë pasgoditje.

Ndërsa humbjet e jetëve në tërmetet me epiqendër në Kahramanmaraş kaluan 45 mijë, pasgoditjet në rajon vazhdojnë .

Sipas deklaratës së AFAD-it, nga data 6 shkurt deri më 4 mars kanë ndodhur 13 mijë tërmete.
Është thënë se numri i tërmeteve të regjistruara në periudhën 6-mujore është arritur në 1 muaj për shkak të tërmeteve me epiqendër në Kahramanmaraş.

Artikulli paraprakE trishtë: Ndahet nga jeta në moshë të re mërgimtari në Gjermani (FOTO)
Artikulli tjetërE shpëtoi nga rrënojat e tërmetit, papagalli nuk i hiqet më nga supi! (VIDEO+FOTO)