Ballina Bota VIDEO E TMERRSHME! TANKU RUS QËLLON DREJT KAMERAMANIT UKRAINAS! Filmohet momenti dramatik...

VIDEO E TMERRSHME! TANKU RUS QËLLON DREJT KAMERAMANIT UKRAINAS! Filmohet momenti dramatik – “Kam pasur një vërshim adrenaline”

Një video është shfaqur nga ditët e para të luftës në Ukrainë, kur një tank rus qëllon në drejtim të kameramanit të televizionit ukrainas, Serhiy Kilimnik.

Lufta në Ukrainë filloi më 24 shkurt 2022 dhe në mars, kameramani profesionist i televizionit, Serhiy Kilimnik regjistroi një moment dramatik që vetëm tani ka dalë në internet. Në videon e sipërpërmendur, shihet një tank rus duke shkuar në rrugë dhe në një moment qëllon direkt në dyshemenë e ndërtesës ku ndodhet Serhiy Kilimnik.

Më pas ai ka përdorur një kamerë amatore me të cilën ka arritur të kapë momentin e pabesueshëm të sulmit. Sulmi ndodhi në ditët e para të luftës në Ukrainë. Regjistrimi është bërë në Borodjansk, në rajonin e Kievit.

” Gjithçka u shemb mbi mua. Kisha një adrenalinë të tillë saqë as nuk e dija se çfarë ndodhi . Doja të filmoja, sepse mendoja se po të shihnin njerëzit se çfarë po ndodhte këtu, do të përfundonte më shpejt ,” tha Serhij Kilimnik./tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews