Ballina Bota Astronauti i Emirateve të Bashkuara Arabe publikon video të xhamive të shenjta...

Astronauti i Emirateve të Bashkuara Arabe publikon video të xhamive të shenjta të Arabisë Saudite nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, gazetari arab: Një nga gjërat më të mahnitshme që kam parë! (VIDEO+FOTO)

Astronauti i Emirateve të Bashkuara Arabe ndan video të xhamive të shenjta të Arabisë Saudite nga hapësira

Astronauti i Emirateve, Sulltan Al Neyadi, dokumentoi skenën piktoreske të Xhamisë së Madhe, Medinës dhe qytetit të Jeddah, nga hapësira, duke theksuar se kjo video është “një dedikim për vendin e Dy Xhamive të Shenjta … në këto netë të bekuara. .”

Astronauti është aktualisht në një mision gjashtëmujor në hapësirë dhe ka ndarë përditësime të rregullta përmes llogarisë Twitter nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës.

Astronauti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Sulltan Al Neyadi, në përditësimin e tij të fundit nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) ka shpërndarë një video të dy xhamive të shenjta në Arabinë Saudite ku mijëra myslimanë nga e gjithë bota janë në pelegrinazh gjatë Ramazanit.

Xhamia e Madhe dhe Xhamia e Profetit në Mekë dhe Medinë, në Arabinë Saudite, janë dy nga vendet më të shenjta në Islam. Muajin e kaluar, u zbulua se Mbretëria po përgatitet të mirëpresë mbi një milion vizitorë gjatë muajit të Ramazanit.
Sulltan Al Neyadi është aktualisht në një mision hapësinor gjashtëmujor në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) së bashku me anëtarët e tjerë të Crew-6 që u nisën në hapësirë më 2 mars.

Astronauti aktualisht po përgatitet të nisë një shëtitje në hapësirë të planifikuar për 28 prill . Kjo do të jetë hera e parë për Emiratet e Bashkuara Arabe dhe çdo komb tjetër arab. Vetëm nëntë vende të tjera e kanë kryer këtë arritje duke përfshirë SHBA-në, Kanadanë, Rusinë dhe Francën./tetova.com

Artikulli paraprakNjë ari i madh filmohet teksa i afrohet një shtëpie në pjesën veriore të Kosovës (VIDEO)
Artikulli tjetërNgjarje e rëndë në Tetovë