Ballina Bota Iu dogj banesa, deklaratë nga Ibrahim Tatlıses pas zjarrit në İzmir (VIDEO)

Iu dogj banesa, deklaratë nga Ibrahim Tatlıses pas zjarrit në İzmir (VIDEO)

Një zjarr ka rënë në bllokun e 3-të të një kompleksi luksoz në Narlıdere të İzmirit . İbrahim Tatlıses, i cili ka një apartament në kompleks, bëri një deklaratë nga llogaria e tij në rrjetet sociale.

Një zjarr ka rënë mbrëmë në bllokun e 3-të të sitit Folkart, i cili përbëhet nga 4 blloqe dhe 168 banesa në Yenikale Mahallesi, në lagjen Narlıdere të Izmirit. Zjarri në kantierin luksoz, ku herë pas here kishte shpërthime, është parë nga të gjitha pikat e qytetit.
Si rezultat i përpjekjeve intensive të ekipeve, zjarri është vënë nën kontroll rreth orës 06:00 pas 8 orësh para se të përhapej në blloqe të tjera.

Ministri i Shëndetësisë Fahrettin Koca në një deklaratë në rrjetet sociale ka thënë se gjendja shëndetësore e 7 personave të prekur dhe të lënduar nga tymi është e mirë.

https://youtu.be/apGgRsOJTl0

Sipas përcaktimeve të para ka nisur hetimi për zjarrin, i cili u konstatua se ka nisur nga kontakti elektrik.

Këngëtari turk İbrahim Tatlıses, i cili ka një apartament në ndërtesë, ka shpërndarë në llogarinë e tij në Twitter, “Shërim të shpejt të gjithë fqinjëve të mi që jetojnë në Folkart. Para dy ditësh isha në Izmir. Nuk munda të vija tani sepse nuk kishte vend në avion. Shpresojmë të mos ketë humbje jetësh. Me mall!”, ka shkruar ai./tetova.com

https://youtu.be/qNfoB7msQ5Y

@tn.lajmelokale
@tetovanews