Ballina Bota Momente tmerri në kopshtin zoologjik/Deveja kap fëmijën në qafë dhe e ngre...

Momente tmerri në kopshtin zoologjik/Deveja kap fëmijën në qafë dhe e ngre në ajër! (VIDEO)

Momentet kur një deve në kopshtin zoologjik në Pamukkale të Denizlit kapi nga qafa një fëmijë dhe e ngriti në ajër, është regjistruar me një kamerë celulari.

Sipas informacioneve të marra, shtetasi irakian 8-vjeçar Basım Osamah, i cili erdhi në kopshtin zoologjik me familjen e tij në parkun Çamlık, filloi të shikonte kafshët.

Duke zgjatur qafën, deveja e kapi djalin nga qafa me gojë dhe e ngriti në ajër.

Duke e kuptuar situatën, babai i tij e kapi fëmijën dhe e shpëtoi nga goja e devesë.

Fëmija u dërgua në Spitalin Universitar Pamukkale nga ambulanca e thirrur. Fëmija, i cili u konstatua se kishte dëmtime të indeve të buta në mes të qafës dhe kokës, u lëshua për në shtëpi pas trajtimit.

Momentet kur djali u ngrit në ajër nga deveja u kapën nga një aparat celulari nga një tjetër vizitor.

Ndërkohë, zyrtarët e kopshtit zoologjik kanë zgjatur lartësinë e gardheve në pjesën ku ndodhet deveja. (AA)/tetova.com

@tn.lajmelokale
@tetovanews