Ballina Bota Tragjedi/Humbi gruan dhe 2 fëmijët nga tërmeti, mësuesi qëllon vajzën e tij...

Tragjedi/Humbi gruan dhe 2 fëmijët nga tërmeti, mësuesi qëllon vajzën e tij 12-vjeçe dhe i merr jetën edhe vetes!

Mësuesi Ferit Dayan (38 vjeç), i cili humbi gruan dhe dy fëmijët e tij nga tërmeti në Besni të Adiyamanit, i dha fund jetës sot në mëngjes pasi qëlloi dhe plagosi me armë vajzën e tij Asya İrem Dayan (12 vjeçe).
Ngjarja ka ndodhur në orët e mëngjesit në rrethin Erdemoğlu.

Ferit Dayan, një mësues i shkencës në shkollën e mesme Necip Fazıl Kısakürek, gruaja dhe dy fëmijët e të cilit vdiqën nga tërmeti me epiqendër Kaharmanmaraş, qëlloi në kokën e vajzës së tij Asya İrem Dayan me një pistoletë në mëngjes.

Ferit Dayan më pas kreu vetëvrasje duke drejtuar të njëjtën armë në kokë.

Ekipet mjekësore, të cilat erdhën me njoftimin e atyre që dëgjuan të shtënat, e çuan me ambulancë Asya İrem, të plagosur rëndë, në spitalin e trajnimit dhe kërkimit Adıyaman.

Trupi i Ferit Dayan, i cili u konstatua se kishte ndërruar jetë nën kontrollin e ekipeve mjekësore, është dërguar në morg për autopsi.

Mësohet se Ferit Dayan ka marrë mbështetje psikologjike dhe psikosociale dhe ka përdorur drogë pasi humbi gruan dhe 2 fëmijët e tij në tërmetet e 6 shkurtit, transmeton tetova.com sipas mediave turke.

Video bonus:

@tn.lajmelokale
@tetovanews