Ballina Bota (VIDEO) Moment tmerri në Shën Petersburg/ Automjeti me familjen brenda “gëllitet” nga...

(VIDEO) Moment tmerri në Shën Petersburg/ Automjeti me familjen brenda “gëllitet” nga një gropë me ujë të nxehtë

Shikuesit panë të tmerruar teksa një makinë me dy fëmijë pasagjerë “u gëlltit” në një gropë të mbushur me ujë të nxehtë valë, në Rusi.

Katër persona thuhet se u plagosën, kur toka u hap në rrugën Drovyanaya, në Shën Petersburg. Pamjet telefonike të filmuara nga dëshmitarë të cilët tregojnë një SUV të bardhë të rrethuar plotësisht nga gropa, e cila ende po lëshonte avull.

Sipas raporteve lokale, gropa u shfaq pasi një tub uji i nxehtë u këput dhe shkaktoi rrëzimin e dheut dhe asfaltit poshtë automjetit.

Shoferi dhe djali i tij 10-vjeçar kanë pësuar djegie dhe janë dërguar në spital, ndërsa fëmija tjetër mësohet se ka mbetur i padëmtuar.

Mediat lokale thanë se njëri prej tyre u transferua në kujdesin intensiv me djegie që mbuluan mbi 30% të trupit të tij.

Shumë qytete ruse kanë termocentrale gjigante të ngrohjes qendrore që e dërgojnë ujin e mbinxehur në zonat e banimit – por shpërthimet nuk janë të rralla në vend mes infrastrukturës së vjetëruar.

Multiple people were hospitalised after a rescue operation, with one treated for burns covering 30% of their body

Një total prej 31 personeli emergjent dhe 11 njësi të pajisjeve speciale thuhet se po trajtonin operacionin masiv të pastrimit, ndërsa rruga është mbyllur përkohësisht për trafikun.

https://youtu.be/IXQl4ILKq1w