Ballina Bota VIDEO: Turistët digjen të gjallë brenda balonës në Meksikë, dy viktima

VIDEO: Turistët digjen të gjallë brenda balonës në Meksikë, dy viktima

Një balonë me ajër të nxehtë është përfshirë nga zjarri gjatë fluturimit mbi qytetin Teotivakan të Meksikës, ku dy persona kanë humbur jetën.

Në rrjetet socialë është shfaqur videoja, ku shihet balona e përfshirë nga zjarri dikur rreth 100 metra mbi tokë.

Turistët filmuan momentin rrëqethës me telefona, ku shihet balona e djegur, kurse në fillim të videos shihet një person që kërcen nga shporta duke tentuar në atë mënyrë të shpëtojë.

Tragjedia ndodhi në afërsi të piramidës së njohur të diellit. Balona u rrëzua shpejt, kurse zjarrfikësit dhe policia shkuan në vendin ku u rrëzua balona.

Artikulli paraprakStuhi e madhe breshri në Romë (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërTërmet 6.9 ballë në bregun lindor të Rusisë, ja ku ishte epiqendra (VIDEO+FOTO)