Ballina Bota Kemal Kılıçdaroğlu: Rivali ynë po bllokon vullnetin e Turqisë (VIDEO)

Kemal Kılıçdaroğlu: Rivali ynë po bllokon vullnetin e Turqisë (VIDEO)

Kemal Kilicdaroglu ka thënë se kampi i Erdoganit vazhdon të kundërshtojë rezultatet nga disa kuti votimi për të bllokuar sistemin.

“Ka kuti votimi që janë kundërshtuar gjashtë herë, 11 herë”, tha ai, duke shtuar: “Ju po bllokoni vullnetin e Turqisë”.

Kilicdaroglu tha: “Ju nuk mund ta parandaloni atë që do të ndodhë përmes kundërshtimeve. Ne nuk do të lejojmë një fakt të kryer.”

Ai i kërkoi Erdoganit të ndalojë “menaxhimin e perceptimit” dhe bordin kombëtar zgjedhor të veprojë me përgjegjësi.

@tn.lajmelokale
@tetovanews