Ballina Bota Lëkundje të forta tërmeti në Janinë

Lëkundje të forta tërmeti në Janinë

Një tërmet i magnitudës 4.2 ballë është ndjerë mesditën e sotme në Janinë, afër kufirit shqiptaro-grek.

Mediat greke raportojnë se tërmeti është ndjerë edhe në rrethinat e vendit, ndërkohë që nuk dihet nëse ka pasur dëme materiale.

Tërmeti e kishte epiqendrën 8 km në lindje të Leptokarias dhe thellësia ishte 5 km, sipas Institutit Gjeodinamik.