Ballina Bota Përmbytjet në Itali: Skena dramatike gjatë natës në Faenza, njerëzit bërtasin dhe...

Përmbytjet në Itali: Skena dramatike gjatë natës në Faenza, njerëzit bërtasin dhe kërkojnë ndihmë! (VIDEO)

Lumenjtë Marzeno dhe Lamone në Faenza vërshojnë për shkak të motit të keq, duke përmbytur qendrën e qytetit. Njerëz të shpëtuar duke notuar
Vala e motit të keq që goditi Emilia-Romagna preku edhe Faenzan: lumenjtë Marzeno dhe Lamone përmbytën qendrën e qytetit.

Njerëzit kanë bërtititur me zë të lartë duke kërkuar ndihmë.

Romagna nën ujë, një i vdekur në Forlì dhe një në Cesena.

Numri i të zhdukurve është i paqartë, 6000 të zhvendosur vetëm në zonën e Ravenës, ndalesa për trena dhe shkolla. Alarmi i motit në Marche, rrëshqitje dheu në Mugello. Edhe sot alarm i kuq, vijon të bjerë shi.

Ja më shumë pamje nga përmbytjet në Itali:

 

Artikulli paraprakVeçoritë karakteristike në tregimet e Osman Demirit
Artikulli tjetërRain-swollen rivers flood some towns in north Italy (VIDEO)