Ballina Bota VIDEO e momentit të sulmit me dronë dhe shpërthimit mbi Kremlin

VIDEO e momentit të sulmit me dronë dhe shpërthimit mbi Kremlin

Rusia akuzoi Ukrainën të mërkurën për tentativë për të vrarë presidentin Vladimir Putin, pasi dy drone sulmuan selinë e Kremlinit. Sipas një deklarate të lëshuar nga Rusia, “dy mjete ajrore pa pilot që synonin Kremlinin”, por mbrojtja kundërajrore e kompleksit do të kishte rrëzuar pajisjet, mbetjet e të cilave kanë rënë brenda kompleksit “pa shkaktuar viktima apo dëme materiale”. “Pala ruse rezervon të drejtën për të marrë masa hakmarrëse ku dhe kur e sheh të përshtatshme”, kërcënoi Moska në deklaratën e Kievit. Nga ana e saj, Ukraina ka mohuar çdo lidhje me ngjarjen dhe ka frikë se Rusia do ta përdorë atë për të kryer “një sulm terrorist në shkallë të gjerë”. Më poshtë edhe video virale e momentit të shpërthimit.

@tn.lajmelokale
@tetovanews