Ballina Bota Zelensky zbarkon në Nju Jork, do marrë pjesë në asamblenë e OKB-së

Zelensky zbarkon në Nju Jork, do marrë pjesë në asamblenë e OKB-së

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka mbërritur në Nju Jork për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Pas Nju Jorkut, Zelensky do të shkojë në Uashington ku do të pritet nga Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë.

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky dhe ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov me shumë gjasa do ta gjejnë veten të ulur në të njëjtën tryezë në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së që po zhvillohet në Nju Jork.

Artikulli paraprakFOTO: Një shqiptar (që përdor pseudonime greke) hyn në listën e më të kërkuarve në Europë
Artikulli tjetërKolumbia kap 3 tonë kokainë me vlerë 100 mln euro (VIDEO)