Ballina Bota Gjermania do të evakuojë qytetarët nga Izraeli të enjten dhe të premten

Gjermania do të evakuojë qytetarët nga Izraeli të enjten dhe të premten

Gjermania do të evakuojë qytetarët nga Izraeli të enjten dhe të premten, njoftoi të martën Ministria e Jashtme e vendit.

Linja ajrore gjermane Lufthansa do të kryejë disa fluturime speciale nga Izraeli me kërkesë të Ministrisë së Jashtme. Qytetarët e regjistruar në listën gjermane për parandalimin e krizave “ELEFAND” do të informohen të enjten në mëngjes se si të rezervojnë biletat për fluturimet speciale me Lufthansa, tha Ministria e Jashtme.

Ishte e paqartë se sa shtetas gjermanë ose shtetas të dyfishtë janë aktualisht në Izrael./tn

@tetovanews