Ballina Bota “Më duket se na zbuluan”, 22-vjeçarja nga Gjermania shkoi për pushime në...

“Më duket se na zbuluan”, 22-vjeçarja nga Gjermania shkoi për pushime në Izrael, por u vra nga sulmet, mesazhi i fundit i 22-vjeçares: Mami, të dua!

22-vjeçarja Caroline Ball nga Gjermania, e cila ishte studente në Berlin dhe kishte vizituar shoqen e saj në Izrael për disa ditë, është mes viktimave nga sulmet e Hamasit në Izrael.

Fati i bëri një lojë të keqe vajzës së re, pasi ajo do të fluturonte nga Izraeli në Gjermani mesditën e së shtunës, por Hamasi sulmoi ndërtesën ku ajo qëndronte me të dashurin e saj, duke i vrarë të dy.

Pak minuta para se të vritej nga luftëtarët e Hamasit, ajo po komunikonte me nënën e saj duke i thënë asaj se ata fshihen në një strehë.

“Jemi nën sulm, nuk e di kush janë. Jemi fshehur në një strehë. Mendoj se na zbuluan. Mami të dua”, thuhet në mesazhin e saj të fundit.

@tetovanews