Ballina Bota Pamje ekskluzive: Një videoklip i militantëve palestinezë duke sulmuar pikën ushtarake izraelite...

Pamje ekskluzive: Një videoklip i militantëve palestinezë duke sulmuar pikën ushtarake izraelite Erez dhe duke vrarë dhe kapur ushtarë izraelitë (VIDEO)

Al Jazeera siguroi pamje të dhjetra anëtarëve të Brigadave Izz al-Din al-Qassam duke sulmuar – dje, të shtunën – vendndodhjen ushtarake izraelite Erez ( Beit Hanoun ) në Gazën veriore.

Pamjet e siguruara nga Al Jazeera tregonin anëtarët e Brigadave Qassam duke vrarë dhe kapur oficerë dhe ushtarë izraelitë.

Pamjet tregojnë gjithashtu anëtarët e Al-Qassam duke kontrolluar pajisjet dhe automjetet ushtarake.

Dje në mëngjes, Brigadat Al-Qassam nisën operacionin ushtarak “ Al-Aksa Flood ” kundër Izraelit, i cili përfshinte lëshimin e mijëra raketave dhe sulmin në vendbanime, në një kohë kur burimet izraelite raportuan për qindra të vrarë dhe të plagosur.

Nga ana tjetër, Izraeli nisi një operacion ushtarak kundër Rripit të Gazës dhe ndërmori një seri bastisjesh në disa zona atje, të cilat çuan në vdekjen dhe plagosjen e qindra palestinezëve.

@tetovanews