Ballina Bota Paralajmërim ‘i pazakontë’ nga ushtria izraelite

Paralajmërim ‘i pazakontë’ nga ushtria izraelite

Ushtria izraelite paralajmëroi se palestinezët mund të ndërmarrin një “sulm në shkallë të gjerë” ndaj vendbanimeve hebraike që rrethojnë Rripin e Gazës.

Sipas gazetës Yedioth Ahronoth, Komanda e Frontit të Brendshëm të ushtrisë izraelite lëshoi ​​një “paralajmërim të pazakontë” për mundësinë e një sulmi në shkallë të gjerë ndaj banorëve të vendbanimeve përreth Rripit të Gazës.

Në paralajmërim, banorët e këtyre vendbanimeve janë udhëzuar që të qëndrojnë pranë strehimoreve deri në njoftimin e dytë dhe u është kërkuar që të shmangin qëndrimin jashtë dhe lëvizjen përveç nevojave thelbësore.

Paralajmërimi i ushtrisë nuk përfshinte asnjë detaj në lidhje me natyrën e sulmit të mundshëm apo se si do të ndodhte. (AA)/tetova.com

@tetovanews