Ballina Sport VIDEO/KF ES vs KF VËLLAZËRIMI 2:4/Rezultatet e Ligës IV Komunale – Tetovë,...

VIDEO/KF ES vs KF VËLLAZËRIMI 2:4/Rezultatet e Ligës IV Komunale – Tetovë, tabela…

KF ES vs KF VELLAZERIMI 2:4

KF Vëllazërimi nga Sllatina e Komunës së Tercës ka vazhduar të jetë në krye të tabelës dhe ta forcojë pozitën pas fitores 2:4 në transfertë ndaj skuadrës ES të Kamjanit.

K.F. Vëllazërimi – Sllatinë

Në tre xhiro klubi i njohur ka shënuar dy fitore dhe një barazim. Dy nga këto ndeshje i ka luajtur si mysafir.

Tabela pas javes se tretë

Puna e shkëlqyer që po bëjnë trajnerët Zemri Idrizi dhe Sejdi Idrizi kanë rezultuar me lojëra shumë të mira dhe rezultate të shkëlqyera.

Rezultatet!

Në ndeshjet parasezonale ata janë ndeshur edhe me skuadra në rang më të lartë garash duke treguar cilësi si klub .
Vëllazërimi ka shtatë pikë në tre ndeshje ndërsa javën e ardhshme pret skuadrën e Mërgimtarit.

@tetovanews