Ballina Bota I varrosur për së gjalli, 4 ditë nën tokë, duke hetuar vrasjen...

I varrosur për së gjalli, 4 ditë nën tokë, duke hetuar vrasjen e një gruaje policia ka dëgjuar zëra rrëqethës, ka regjistruar gjithçka (VIDEO)

Një burrë 62 vjeçar nga Moldavia u varros i gjallë për katër ditë para se të shpëtohej.

Policia që po hetonte një vrasje ndodhi të dëgjonte thirrjet e tij të mbytura për ndihmë që vinin nga toka. Policia ka hetuar rastin e vrasjes së një gruaje (74) trupi i së cilës u gjet nga të afërmit e saj në shtëpinë e saj në Ustia, në veriperëndim të Moldavisë. Ekspertët e mjekësisë ligjore, të cilët u thirrën pasi gruaja u gjet e pajetë në shtëpinë e saj, konstatuan se ajo vdiq pas një sulmi fizik në të cilin kishte pësuar lëndime të rënda.

Oficerët identifikuan shpejt të afërmin 18-vjeçar të të ndjerës si të dyshuar për vrasjen e saj. I dyshuari dyshohet se është gjetur i dehur në shtëpinë e tij dhe ka dhënë një deklaratë “konfuze” dhe “jokonsistente” gjatë marrjes në pyetje në polici.

Ndërsa oficerët kontrolluan shtëpinë e tij për prova, ata dëgjuan zhurma shqetësuese dhe thirrje për ndihmë që vinin nga nëntoka pranë shtëpisë. Filluan të gërmojnë dhe gjetën hyrjen e varrit të improvizuar ku përbindëshi 18-vjeçar kishte burgosur të moshuarin. Pamjet e policisë tregojnë se njeriu është nxjerrë jashtë. Ai ishte i vetëdijshëm dhe kishte një plagë në qafë.
Pasi u nxorr jashtë, burri i tha policisë se ai dhe adoleshenti kishin pirë alkool së bashku të shtunën kur u debatuan. Më pas, adoleshenti dyshohet se e sulmoi me thikë përpara se ta mbyllte në një bodrum të improvizuar dhe të mbulonte hyrjen me mbeturina, ku kaloi katër ditë.

Policia beson se adoleshenti e vrau gruan e vjetër të dielën në mbrëmje ose herët në mëngjesin e së hënës. Ndaj tij është caktuar masa e paraburgimit, ndërsa policia dhe prokuroria vazhdojnë hetimet ndaj tij për vrasje dhe tentativë vrasjeje. Ai përballet me burgim të përjetshëm nëse shpallet fajtor. Personi i shpëtuar ndodhet në spital./TetovaNews

VIDEO bonus: