Ballina Bota Turqia shfaq transmetim të drejtpërdrejtë të operacionit të kërkimit me dron të...

Turqia shfaq transmetim të drejtpërdrejtë të operacionit të kërkimit me dron të presidentit iranian! (VIDEO+LIVE)

In a still from a video released by Tasnim News, search and rescue teams continue their search near the site of the helicopter accident in East Azerbaijan, Iran. Tasnim News via X MS:20639851 Location: East Azerbaijan, Iran Source: Tasnim News via X Date: 5/19/2024

Videoja e transmetuar nga agjencia shtetërore turke e lajmeve Anadolu është marrë nga droni Akinci, i cili po fluturon mbi rajonin veriperëndimor të Iranit.

Me kërkesë të autoriteteve iraniane, Turqia tha se kishte caktuar një dron, helikopter, automjete dhe një ekip shpëtimi për të ndihmuar në kërkimin e helikopterit të zhdukur që mbante presidentin dhe ministrin e jashtëm iranian.