E hënë, 20 Shtator, 2021

TetovaNews

E jashtëzakonshme: Në Restelicë të Kosovës bora ka arritur trashësinë 4 metra (VIDEO)

Edhe pse po hyjmë në muajin maj, në disa vende malore të Kosovës vazhdon prezenca e borës. Në fshatin Restelicë të Komunës së Dragashit ka ende prezencë të borës madje me trashësi shumë të madhe. Në një pjesë të këtij vendi...

Fjalët e Fetaut nga burgu në njëvjetorin e 27 prillit: Ndjehem krenar dhe ballëlartë!

Në një vjetorin e 27 prillit të përgjakshëm, shpëtimtari i Zijadin Selës, Feta Halimi, i është drejtuar opinionit nga burgu përmes djalit të tij. “I faleminderohem Zotit që mbetëm gjallë atë natë dhe që më dha forc ta kryej një...

Kroacia ka nevojë për 20 mijë punëtorë

Nga riviera kroate deri të plazhet bullgare gastronomia dhe hoteleria përgatiten për një sezon rekord, shkruajnë mediat gjermane. Kjo për shkak se turistët e Gjermanisë dhe Austrisë e kanë tërhequr Turqinë dhe Tunizinë nga vendet e tyre të preferuara për...

Historia e pazakontë e Blendi Fevziut me gruan e tij: E humba 11 vjet…

Gazetari dhe moderatori i njohur i emisionit ‘Opinion’ Blendi Fevziu sot ka qenë pjesë e një interviste për revistën ‘Class’. Fevziu i është përgjigjur ‘100 pyetjeve’ të ndryshme mbi profesionin e tij si gazetar, por nuk kanë munguar edhe...

Rrjetet sociale kthejnë trenin e pasagjerëve në fenomen turistik

Pushteti i rrjeteve sociale mund të jetë më i madh nga sa mund të mendojmë. Këtë e vërteton dhe popullariteti që ka marrë treni i linjës Ankara-Kars në Turqi. Pas shpërndarjes në rrjetet sociale nga një grup të rinjsh,...

Arrestohet për krime lufte ish-komandanti i Armatës së Bosnjës, gjenerali Atif Dudakoviq

Pjesëtarët e Agjencisë për Hetime e Mbrojtje (SIPA) kanë arrestuar sot në Bihaq ish-komandantin e Armatës së Bosnjës e Hercegovinës,gjeneralin Atif Dudakoviqi. Siç raporton Klix.ba, ai është arrestuar me dyshimin për krime të kryera të luftës, përcjell Koha.net. Sipas këtij...

Ferdinand Samarxhi në Tetovë, flet për projektin “Gëzuar kombi ynë muajin e bekuar Ramazan” (VIDEO)

Gazetari i mirënjohur Ferdinand Samarxhi, mbrëmë ka qëndruar në Tetovë, ku ka regjistruar pjesë të projektit “Gëzuar kombi ynë muajin e bekuar Ramazan” . Përndryshe, për kontributin e mirënjohur si gazetar televiziv, përçues i realitetit dhe i ngjarjeve lidhur me...

Mickoski: Ja me cilën parti shqiptare do të koalicionojë VMRO-DPMNE (VIDEO)

VMRO-DPMNE do të koalicionojë me atë parti shqiptare që do të kenë program të përbashkët në interes të të gjithë qytetarëve. Kjo është theksuar nga lideri i kësaj partie në intervistën në TV21. “Do të koalicionojmë me atë parti me...

Një vit nga ngjarja e përgjakshme në Kuvendin e Maqedonisë, flasin protagonistët (VIDEO)

Sot bëhet një vit nga pushtimi i Kuvendit të Maqedonisë nga një grup i protestuesve opozitarë, të cilët kundërshtonin zgjedhjet e kryetarit shqiptar të institucionit ligjvënës. Ithtarët e VMRO-së, që atë kohë drejtohej nga kryeministri Nikolla Gruevski, më 27...

Komuna e Zhelinës organizoi manifestimin etnokulturor ‘’Sofra Fest 2018’’ (FOTO, VIDEO)

Komuna e Zhelinës organizoi manifestimin etnokulturor ‘’Sofra Fest 2018’’ Gjatë këtyre ditëve, ose më saktësisht nga data 25 deri me datën 27 prill Komuna e Zhelinës në bashkëpunim me ‘’Muzeun Mobil’’ nga Kosova po rrjedh manifestimi etnokulturor ‘’Sofra Fest 2018’’....

About Me

19446 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img