E martë, 3 Gusht, 2021

TetovaNews

“Më kanë përdhunuar disa herë”, rrëfimi prekës i endacakes në Kuçovë

As nën mëshirën e fatit, por e braktisur edhe prej tij, një vajzë 30 vjeçare me probleme të rënda të shëndetit mendor në Kuçovë, ka rrënqethur me dëshminë e saj për emisionin “BOOM”në Ora News. Përveç vështirësive të shumta që...

Familja katër anëtarëshe jeton në kushte të rënda (VIDEO)

Një familje katër anëtarëshe nga Prishtinë jeton në kushte të rënda ekonomike, njofton Klan Kosova. Për me tepër, dy nga anëtarët kanë probleme shëndetësore, ndërsa që janë të detyruar ta lirojnë edhe dhomën e vetme në të cilën jetojnë e...

Si deshën ta vrasin Arkanin para Cecës: Vendimi që i kushtoi me jetë

Vrasja e kriminelit serb Zhelko Razhnatoviq Arkan u parapri nga të paktën dy përpjekje serioze për të vrarë komandantin famëkeq të Gardës Vullnetare Serbe. Sipas ish-oficerit të tigrave famëkeq të Arkanit, Mihajlo Ulemek, xhaxhai Millorad Ulemek Legia, Arkan do të...

Bosnja i ‘gjunjëzohet’ Erdoganit, anulon vendimin për ta nderuar shkrimtarin turk Orhan Pamuk

Shkrimtari Orhan Pamuk, laureat i Nobelit, i cili është një kritik i zëshëm i presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, u propozua për t’u nderuar për shkrimin e skenarit për luftën në Bosnjë. Por qyteti i Sarajevës ka braktisur planet për...

Vjen tetovarja e parë në serialin “O sa mirë” (VIDEO)

E re në moshë, por me shumë talent, paraqitjen e parë në ekran e realizon në serialin më të shikuar dhe me një performansë të shkëlqyer. 19 vjeçarja nga Tetova bëri hapin e parë të aktrimit në serialin “O...

VIDEO: Gjyshja “çmendet” nga gëzimi kur i thonë se ka fituar lotarinë, ja reagimi pasi mëson lojën e nipit

Niprit dhe mbesat shpesh herë zgjedhin të “luajnë” me gjyshërit duke i konsideruar ata si miqtë e tyre. Më poshtë ju do të shihni momentin kur një gjyshe festoi me një biletë të rreme fitimin e 10.000 pound. Ethel Nell Frazier...

Maqedoni, Agjencia e Filmit ka shpallur konkursin vjetor për financimin e filmave

Agjencia e Filmit ka shpallur konkursin vjetor për financimin e filmave me metrazh të gjatë dhe të shkurtër, artistikë, dokumentarë e të animuar. Prioritet do t’i jepet atyre projekteve filmike që krahas cilësisë artistike posedojnë edhe potencialin e qarkullimit, afirmojnë...

SPECIALE/ Gjergj Kastrioti, heroi kombëtar i shqiptarëve, që turqit e krahasonin me Aleksandrin e Madh

Bota.al sjell specialen e një reviste historike spanjolle, për Gjergj Kastriotin Skënderbeun. Kur bëhen këto lista me gjeneralët më të mirë të historisë, ato zakonisht priren të largohen nga tema aq sa disa emra të debatueshëm shkaktojnë irritim. Mes këtyre...

ANALIZA: “Demarkacioni apo korrupsioni është gur më i rëndë në qafën e Kosovës?”

Nga Ibish Neziri Vizat shprehja më e keqpërdorur që nga viti 2015 e këndej. E keqpërdorur nga ata që këto i kanë në duar e e keqpërdorur nga këta që nuk kanë asgjë në dorë. Se demarkimi i kufirit është bërë gabimisht...

7 të vërtetat për gurët në veshka

Më poshtë keni shtatë të vërteta për gurët në veshka. 1. Për shkaqe të panjohura numri i personave me gurë në veshka është rritur në vitet e fundit. Në vitet’ 70 të shekullit të kaluar, 3.8 % e njerëzve kishin...

About Me

18838 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img