E martë, 3 Gusht, 2021

TetovaNews

Një vizitë në ambientet e provave të SHKASH “Xheladin Zeqiri”- Tetovë dhe një intervistë me koreografin Remzi Matoshi (VIDEO)

Një vizitë në ambientet e provave të SHKASH "Xheladin Zeqiri"- Tetovë dhe një intervistë me koreografin Remzi Matoshi:

I gëzuar që Top Channel po gjuan përsëri me “top” mbi Edi Ramën

Nga Berat Buzhala Nje rrefim personal per Top Channeling qe kam njohur Kjo eshte nje histori e imja personale me Top Channel. Kur e kisha njohur, si e kisha njohur dhe pse e kisha njohur Tanin e Topit? Sonte me rane...

Çaji që rregullon sheqerin në gjak dhe është zgjidhje për diabetikët

Nëse diagnoza juaj është diabeti, atëherë mjekësia e zakonshme ju trajton sikur të keni një sëmundje të pashërueshme nga e cila nuk ka shpëtim. Kjo qasje është e gabuar. Diabeti zhvillohet si rezultat i mënyrës së jetesës dhe faktorëve të...

Zbulohen skulpturat gjigande 2000 vjeçare në Arabinë Saudite

Skulptura guri dhe madhështore të deveve janë zbuluar në veriun e Arabisë Saudite. Ndërsa arti i deveve ka ekzistuar në rajon, asgjë e ngjashme nuk është gjetur më parë. Skulptura datojnë rreth 2000 vite më parë. Arkeologët thanë se skulpturat e deveve...

STUDIMI: Çfarë do të ndodhte nëse do të ndërpritej interneti për një ditë?

Duhet ta pranojmë se nëse edhe vetëm për një ditë, interneti do të ndërpritej ne të gjithë do të marroseshim. Megjithatë, ndikimi mbi ekonominë dhe shoqërinë do të ishte minimal. Madje për disa njerëz do të ishte pozitiv, siç e...

VIDEO: Historia e këngës së dashurisë më të bukur në botë

Paris, vjeshtë 1967. “Dua që ti të shkruash për mua këngën më të bukur në botë”, thotë ajo dhe rrotullohet mes çarçafëve. Pastaj buzëqesh, kthehet nga ana tjetër e shtratit dhe fle. Serge Gainsbourg ulet në pianon e stërmadhe në...

Mbledhja e parave në shkolla, drejtorët: Jemi informuar nga prindërit (VIDEO)

Drejtorët e shumë shkollave fillore janë të njoftuar me nismat e prindërve të nxënësve për rregullimin e klasave dhe blerjen e sendeve që mungojnë në shkollë. Ata thonë se kjo ndodhë për shkak të mjeteve të pamjaftushme që marrin...

Çka janë këto kritere skandaloze të Ministrisë së Kulturës?!

Emin AZEMI Nuk besojmë që Ministria e Kulturës të ketë punësuar ndonjë druvarë kokëshkretë në radhët e saja, ose ndonjë dashakeq të vlerave shpirtërore e krijuese të shqiptarëve, mirëpo nga mënyra se si është vendosur për ndarjen e mjeteve buxhetore,...

Etem Xheladini flet mbi diskriminimin e shkollave shqipe në Kumanovë (VIDEO)

Etem Xheladini flet mbi diskriminimin e shkollave shqipe në Kumanovë:

Politikani shqiptar nga Zyrihu fillon fushatën e tij për zgjedhjet e 4 marsit 2018 (VIDEO)

Kështu pra, ekipi im më bindi të bëja një video. Ndoshta nuk shkëlqej me retorikë dhe pamje të bukur, por shpresoj se mund ta ndjeni gatishmërinë time për të përtëritur çështjet më të rëndësishme të shoqërisë sonë. Po që se...

About Me

18838 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img