E hënë, 27 Shtator, 2021

TetovaNews

Nesër në Tiranë Donald Tusk, Rama të enjten takohet me Merkelin

Pas Mogherinit Shqipërinë do ta vizitojë nesër Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk. Ai do të ketë një tur në Ballkanin Perëndimor duke nisur nesër nga Shqipëria, ndërsa më pas do të vizitojë Podgoricën, Beogradin, Sarajevën dhe Shkupin. Para vizitës...

“Tanku”, Gruevski: Të gjitha dëshmitë, në favorin tonë (VIDEO)

Dejan Mitrevski- Urko nuk është paraqitur në gjykatë që të dëshmojë me kërkesë të ish shefit të tij, Nikola Gruevski. Urko si shef i sigurimit të Gruevskit, ishte vënë në listën e dëshmitarëve që e prezantuan të akuzuarit për...

Frikë për luftë? Gjermania planifikon armatime në vlerë miliarda euro

Pas kritikave të shumta për gjendjen e keqe në pajisjen e ushtrisë, autoritetet kanë nisur një ofensivë për pajisje. Ministrja e Mbrojtjes von der Leyen planifikon të nënshkruajë 18 kontrata të reja vetëm për këtë vit. Kontratat e parashikuara të...

I jepet lamtumira e fundit fotografit Fatos Islami (VIDEO)

Sot, në fshatin Sellcë të Tetovës u bë varrimi i fotografit Fatos Islami, i cili ndërroi jetë dje në rrugën e kalasë së Tetovës. Fjala e lamtumirës ishte nga studentët e USHT-së, transmeton Tetova News. Ndërkaq, policia e Tetovës ka...

Ushtari i UÇK-së nga Haraçina kërkon takim me Ali Ahmetin: Dua të takoj vetëm 5 minuta!

Ushtari i UÇK-së nga Haraçina e Shkupit, Shaban Baftjari, nëpërmjet një letre të hapur kërkon takim 5 minutësh me Kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, shkruan Fakte. Ai në letrën e tij ka shkruar se ka provuar të bjerë në...

Çmimi i nuseve në Tetovë baras me çmenduri!

Familjet me buxhet mesatar në Tetovë dëshirojnë që vajzës së tyre që martohet t’i bëjnë dhuratë se paku një palë dimija, një stoli ari ku mund të përfshihet një qafore apo një byzylyk dhe disa fustana. Por, kjo nuk është...

Show Humor “Al Pazar” (VIDEO)

Al Pazar – 21 Prill 2018 – Pjesa 1 Al Pazar - 21 Prill 2018 - Pjesa 2 Al Pazar - 21 Prill 2018 - Pjesa 3 Al Pazar - 21 Prill 2018 - Pjesa 4

Donald Trump: Përparim dhe shpresë me Korenë e Veriut

Presidenti Donald Trump thotë se Shtetet e Bashkuara nuk kanë premtuar asnjë lëshim para takimit të planifikuar me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un, ndërkohë që Pheniani sapo ka njoftuar se ka reduktuar programin e tij bërthamor. Presidenti...

AHMETI MBETET ME 9 DEPUTETË, NJË DEPUTET I BDI-SË KALON TE PARTIA E GAFURR ADILIT? (FOTO)

Sot në Mavrovë u mbajt takim konsultativ në mes përfaqësuesve të Lëvizjes për ILIRIDËN, Hajredin Kaza, Musli Ferati, Baki Sulejmani, Adil Mustafi dhe koordinatori Nexhat Bexheti me veprimtarin e kauzës kombëtare Mr.Gafur Adili. Me këtë rast është rënë dakord...

Vidhet shtëpia e ish-kryeministrit, ja ku dyshon policia

Ata nuk falin! Duke përfituar nga fakti që së bashku me bashkëshorten kishin shkuar në Romë, për të marrë pjesë në një meshë që Papa ka kryer me përfaqësues të dioqezës së Bolonjës, hajdutët kanë hyrë në shtëpinë bolonjeze...

About Me

19495 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img