E martë, 3 Gusht, 2021

TetovaNews

Botërori 2022, mijëra shqiptarë punojnë në ndërtimin e stadiumeve në Katar

Ambasadori i Katarit në Tiranë, Ibrahim Hashim al Sada në një intervistë tha se janë mijëra shqiptarë që po punojnë në Katar në ndërtimin e stadiumeve të reja për Botërorin 2022. Në bashkëbisedimin me gazetarin Arbër Hitaj në emisionin “Passport”...

Kadare pretendent për çmimin e madh të BERZH-it

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare është një ndër pretendentët kryesorë për çmimin e madh të Bankës Europiane për Rindërtim e Zhvillim. Me gjashtë autorëve të njohur Kadare është përzgjedhur me veprën “Kamarja e Turpit”, një vepër që prej...

VIDEO/Ushtrimet që mund t’i bëni edhe në zyrë

Nëse jeni një nga ata njerëz që kalojnë pjesën më të madhe të ditës së tyre ulur në punë, duhet patjetër të provoni ushtrimet që gjeni më poshtë, pasi ato mund t’ju ndihmojnë të jeni në formë edhepse jeni...

PSIKOLOGJI/Sa shpejt truri ynë i pranon gjërat (VIDEO)

Disa shfaqje të eksperimentit klasik në psikologji, të ashtuquajturat “dorë prej gome”, na tregon se sa shpejt ngatërrohemi nga ajo që vërtet e dimë. Të gjithë personat që kanë marrë pjesë në këtë eksperiment, edhe pse ishin të vetëdijshëm se...

MURET E AKULLTA TË IZOLIMIT

Brahim AVDYLI: MURET E AKULLTA TË IZOLIMIT (Shkrimi i dytë që e lexova nga Agron Iliriani)   A e dini çka do të thotë të ndodhesh në burgun më të tmerrshëm të jetës, në burgun të cilit nuk i shihen prangat; nuk i...

Shikoni se ç’ndodh me beben gjatë abortimit (Video e lemerishme)

Doktori Anthony Levatino, gjinekolog, i cili ka punuar në abortime, i ka treguar opinionit, nëpërmjet një animacioni, se çka ndodh gjatë abortimit me nënën dhe beben. Ai i ka bërë 1.200 abortime. Në këtë xhirim tregon se si përfundon shtatzënia...

INTERVISTA/ Edi Rama thotë se paraja nuk është asgjë për të (VIDEO)

Edi Rama iu përgjigj disa pyetjeve të Prive në rubrikën “60 sekonda” në lidhje me paratë, femrat, frikërat e tij më të mëdha apo detajeve nga jeta private. I pyetur se çfarë ishin lekët për të, Rama u përgjigj shkurt...

Mihrije Braha surprizohet nga vjehrra LIVE në emision (VIDEO)

Mihrie Braha dhe Naim Abazi janë të ftuarit e kësaj jave në emisionin n’Kosovë Show. Këngëtarët u befasuan kur në program u shfaqën prindërit e Naim Abazit. Vjehrrit e këngëtares zgjodhën fjalët më të mira për dyshen. Ndërkohë për të parë reagimin...

Leksione propagande: Një intervistë me Vasili Gatov, ish strategu i Vladimir Putinit

Qysh nga koha e Shën Agostinit e deri më sot, indoktrinimi ka mbetur njëlloj, ato që kanë ndryshuar janë platformat: Ish strategu i Vladimir Putinit shpjegon se kush është prapa Julian Assange, Wikileaks, Alt – Right dhe “fabrikës së...

Thënie për Zotin nga disa persona të njohur të Hollywood-it. Duhet t’i lexoni!

“Mamaja më thoshte gjithmonë se njerëzit të japin çmime, kurse Zoti të jep shpërblime. Nuk më duhet më një trofe”. – Denzel Washington “Unë ia jap gjithë adhurimin Zotit. Është një situatë shumë reciproke. Unë i dërgoj Atij adhurime dhe...

About Me

18838 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img