E hënë, 27 Shtator, 2021

TetovaNews

Strugë, spitali ka mungesë të kuadrit shqiptar

Spitali i Strugës përballet me mungesë të personelit mjekësor. Situata është akoma më e rëndë sa i përket kuadrit shqiptar, i cili është larg përqindjes që parashikon Marrëveshja e Ohrit. Drejtori i spitalit thotë se nevojiten punësime të reja...

Ikja e kuadrit mjekësor zgjon Ministrinë e Shëndetësisë

Largimi i mjekëve të rinj dhe personelit mjekësorë nga vendi, zgjoi nga gjumi Ministrinë e shëndetësisë, e cila zotohet se do të ndërmarrë masa konkrete për uljen e numrit të kuadrit mjekësor që synon largimin nga vendi. Këto masa...

Nëna i jep një sëmundje të tmerrshme fëmijës së saj pasi e puth atë në buzë

Fotot e tmerrshme tregojnë një fëmijë tre muajsh të mbuluar pe puçrra gjakderdhëse, pasi nëna e tij e infektuar me herpes i dha atij plagë pasi e puthi foshnjën në buzë. Djali i vogël u infektua me virusin pasi nëna...

Faktorët kryesor të stresit!

Ekziston një bindje e përhapur në përgjithësi, se stresi është vetëm një mbingarkesë psikike. Mirëpo, kjo nuk është e vërtetë. Ekzistojnë edhe faktore të tjerë. Siç janë faktoret biologjikë, ku bëjnë pjesë sëmundjet, dhimbjet, temperature e lartë e trupit. Po...

Erdogan sërish deklaratë të bujshme për gjendjen e jashtëzakonshme: Ja për çfarë i shërben Turqisë

Bizneset duhet të mirëpresin shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme në Turqi sepse i mbron ato kundër terrorizmit dhe pamundëson që punëtorët të hyjnë në grevë urie, tha sot presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Paralamenti turk këtë javë votoi pro zgjatjes...

Receta natyrale që lufton hemorroidet. Ja si ta përgatisni

Shkaqet për origjinën e hemorroideve janë të shumta, por pa marrë parasysh sesi e kanë origjinën, kushdo që ka një problem me to, kërkon një zgjidhje. Ne tani ju ofrojmë disa këshilla natyrore që mund të jenë shumë efektive.1 Një...

Zbulohet origjina e skizofrenisë

Gjendet në tru djepi i skizofrenisë, ose bashkësia e zonave të përfshira në shtrembërimin e perceptimeve tipike të kësaj sëmundje. Ky studim i publikuar në revistën shkencore “Neuroimage: Clinical” është zhvilluar nga Qendra për Sistemet e Neuroshkencave Konjitive (CNCS) në...

Tronditet bota e muzikës, ndahet nga jeta në moshën 28-vjeçare DJ i famshëm (VIDEO)

Ka ndërruar jetë në moshën 28-vjecare producenti dhe DJ i njohur Tim Bergling, i njohur me emrin e artit Avicii. DJ dhe producenti muzikor nga Suedia është gjetur i vdekur këtë të premte, por ende nuk dihen shkaqet dhe...

Një lajm i keq për drejtorët e institucioneve në Maqedoni

Krahas kryeministrit dhe ministrave të Maqedonisë, harxhimet nëpër restorante, në uebfaqe të institucioneve të caktuara do t’i publikojnë edhe drejtorët dhe kjo duhet të bëhet më së voni deri më 20 qershor, bëri të ditur ministri për Komunikime, Transparencë...

Fakulteti i Biznesit në UEJL organizoi kampin veror për maturantët (VIDEO)

EDUKIMI, TEKNOLOGJIA DHE EKONOMIA E DIJES” eshte tema kryesore e Kampit veror që u organizua nga Fakulteti I Biznesit dhe Ekonomise prane UEJL. Ky kamp po zhvillohet ne kampusin e Universitetit te Europes Juglindore ku ka bere bashke maturantët...

About Me

19495 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img