E hënë, 27 Shtator, 2021

TetovaNews

Serbia kërkon 157 pjesëtarë të UÇK-së nëpërmjet INTERPOL-it, ja emrat dhe mbiemrat e tyre!

Serbia ka lëshuar rreth 170 fletarreste përmes INTERPOL-it për ish-pjesëtarët e UÇK-së. Në bazë të një fletarresti të tillë është arrestuar së fundmi edhe ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Më poshtë janë emrat e 157 ish-ushtarëve të UÇK-së, të cilët...

Tension në Mesdhe/ Avionë turq i afrohen helikopterit të Tsipras

Tensionohen sërish marrëdhëniet mes Turqisë dhe Greqisë. “Kathimerini” shkruan se dy avionë luftarakë turq i janë afruar helikopterit ku udhëtonte kryeministri grek Aleksis Tsipras. Kryeministri grek drejt Rodosit, por gjatë udhëtimit të tij ai është shqetësuar nga dy avionë luftarakë turq. Sipas...

Kështu i zbuloi policia armët në Mitrovicën e veriut (VIDEO)

Njësia Kundër Trafikimit me Narkotikë e Policisë së Kosovës ka zbuluar dhe konfiskuar në Mitrovicën veriore një sasi armësh. Në reportazhin e transmetuar në edicionin e fundit të ‘Drejtësia në Kosovë’, shihet se gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar 2...

Mediat ndërkombëtare: Shqipëria më pranë BE! Brukseli përgjigje Rusisë në Ballkan

Media ndërkombëtare i ka kushtuar një vend të posaçëm rekomandimit nga ana e Komisionit Europian të fillimit të bisedimeve me Shqipërinë dhe Maqedoninë. ”Financial Times” shkruan se ”përplasja për ndikim strategjik në Ballkanin Perëndimor filloi sot kur Komisioni Europian rekomandoi fillimin...

VIDEO/ Çelja e negociatave: Himni i Flamurit vjen në një version të ri që krenon çdo shqiptar

Komisioni Europian rekomandoi çeljen e negociatave për Shqipërinë duke shënuar në kalendarin e demokracisë një ngjarje historike për vendin tonë. Me këtë rast, është bërë publike një version i ri i Himnit tonë Kombëtar i cili shoqërohet me një video...

Shkup: Të enjten protestohet për rastin e Almir Aliut, kur pritet vizita nga Hahn dhe Mogerini

Në kuadër të vizitës së delegacionit të jashtëm europian në Shkup, pasnesër (e enjte) do të mbahet edhe protestë për drejtësi në Maqedoni dhe njëherësh për “padrejtësinë” kundrejt Almir Aliut. Nga faqja zyrtare e facebook-ut “Drejtësi për Almirin” njoftojnë se...

ClickPlus/Në studio: Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes Besa (VIDEO+LIVE)

ClickPlus/Në studio: Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes Besa

Përse të rinjve zviceranë u pëlqen të përdorin shprehje në gjuhën shqipe?

“Anglishtja ka një prestigj të madh, para së gjithash për faktin se shumë filma dhe këngë janë në këtë gjuhë. Ndërsa shprehjet në gjuhën shqipe dhe turke janë të pëlqyera në Zvicër për faktin se kemi këtu përfaqësues (folës)...

Dy luftanije ruse, me tanke e autoblinda drejt Sirisë (VIDEO)

Dy luftanije ruse të mbushura me autoblinda dhe armë tjera janë parë duke lundruar drejt Sirisë, pasi të premten mbrëma SHBA-të së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën, kryen sulmet ajrore duke shkatërruar tri fabrika ku prodhoheshin armë...

Gazeta greke: Nacionalizmi shqiptar, bastioni i vetëm kundër ambicieve të Erdogan në Ballkan

Gazeta më e madhe greke “Kathimerini” thotë se nacionalizmi i shqiptarëve është i vetmi mjet për të ndaluar ambicien e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan në Ballkan. Përmes një editoriali të titulluar “Nacionalizmi shqiptar është bastion kundër ambicieve të Erdogan...

About Me

19495 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Qetësimi i situatës në veri/ Kurti në mesnatë flet për telefonatat me Borrellin e Stoltenbergun

Kurti në një postim në Twitter ka bërë të ditur është dakorduar për qetësim të situatës. Kryeministri i Kosovës, Albin...
- Advertisement -spot_img