E hënë, 20 Shtator, 2021

TetovaNews

Këto janë 10 letrat më të bukura të dashurisë, që mund të jenë shkruar ndonjëherë

Disa meshkuj kanë ditur si të shkruajnë letra dashurie. Ne kemi listuar dhjetë nga më romantiket (dhe të shkruarat më saktë), së bashku me disa pjesë të veçanta prej tyre. Letra e Ernest Hemingway për Marlene Dietrich “Nuk mund të ta...

Sopranoja Ermonela Jaho, nominohet për “International Opera Awards”

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho është nominuar sërish për trofeun, “International Opera Awards”, çmimin të cilin e fitoi si këngëtare lirike për vitin 2016. Edhe pas këtij çmimi të madh që konsiderohet si Oscari i Operës, Ermonela Jaho gjatë vitit...

Njihuni me listën e sëmundjeve që shëron brokuli

Brokoli është shumë i pasur me vitamina dhe minerale. Brokuli u takon perimeve që e ruajnë shëndetin tonë dhe lufton shumë sëmundje. Ja pse duhet ta konsumojmë brokulin? • Përmban vitamin A në formë të beta-karotenit. • Një brokul e mesme...

Jennifer Lopez publikon këngën ‘US’ (VIDEO)

Dy muaj pas publikimit të projektit “Amor, Amor, Amor”, Jennifer Lopez solli këngën e re. Bëhet fjala për këngën “US”, të cilën JLo e solli në disa platforma, siç është iTunes, Spotify, Deezer, e të tjera. Në llogarinë e saj zyrtare...

Planeti Mars siç nuk e keni parë kurrë më parë (VIDEO)

Një panoramë e pabesueshme tregon se si është planeti Mars. Ato janë sjellë në Tokë nga sonda ‘Curiosity’. Kjo e fundit është ulur në Mars që në vitin 2012. Sonda e NASA-s ka dërguar disa imazhe, por që të radhitura sjellin një...

Valixhja e vjetër e gjetur në bodrumin e shtëpisë i ndryshon jetën

Jo rrallëherë duke rregulluar shtëpinë njerëzit kanë gjetur gjëra të vjetra në të. Gjëra këto që kanë vlerë shumë të madhe materiale por edhe historike. Kështu, një amerikan 35-vjeçar ka treguar për “Igmur” pa dashur t’i bëhet publik emrin për...

Gruaja shokohet pas 4 vitesh lidhje me 49 vjeçarin: Ajo që kam zbuluar, më ka tmerruar…

Një grua 38-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun”, historinë e saj me një burrë, për të cilin kishte menduar se ishte i divorcuar. Ajo ka thënë se pas katër vitesh lidhje me të, ka zbuluar se i dashuri i...

Rikthehet fuqishëm Kylie Minogue, sjell këngën e re dhe videoklipin hot… (VIDEO)

Këngëtaren Kylie Minogue mund ta shohim duke kërcyer sërish. Ajo ka publikuar këngën më të fundit, të titulluar “Dancing”. 49-vjeçarja këtë herë i është afruar muzikës country, teksa shfaqet duke i rënë kitarës. Minogue shfaqet duke kërcyer dhe lëvizjet tipike...

Rrëfehet 24 vjeçari nga Lezha: Burri i motrës dhe e fejuara ime

Një histori e trishtë është rrëfyer nga një djalë i ri. Ai tregon se kunati i ka “rrëmbyer” të fejuarën dhe tani motër e vëlla janë zhytur në hidhërim dhe zhgënjim. Kjo është historia e rrëfyer. “Jam një djalë fatkeq...

“Javën e kaluar po vdisja, s’e di si…” Historitë dramatike të të moshuarve që enden në Tiranë (VIDEO)

Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” në Neës24 u trajtua edhe një çështje e ndjeshme ajo e të pastrehëve. Të pastrehët në Shqipëri janë të shumtë. Vetëm në Tiranë sipas statistikave numërohen 14 mije persona të cilët kanë plotësuar formularët si...

About Me

19446 POSTIME
0 KOMENTET
- Advertisement -spot_img

Latest News

Kosova në situatë të vështirë Covid, rreth 600 pacientë gjenden të shtruar në spital

Shërbimi Spitalor, Klinik e Universitar i Kosovës ka njoftuar se në klinikat Covid-19 të QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme,...
- Advertisement -spot_img