E enjte, 5 Gusht, 2021

Bota

“Të mposhtësh Donald Trump në garën presidenciale”

Ish-kryebashkiaku i New Yorkut, Michael Bloomberg, lajmëroi në mënyrë zyrtare fushatën e tij për president në zgjedhjet e vitit 2020. Bloomberg lajmëroi kandidaturën e tij në një deklaratë të postuar në një faqe në rrjet të fushatës dhe në...

VIDEO: Shikoni si shembet për 10 sekonda kulla 108 metra e lartë

Një kullë 108 metra në Johannesburg u rrënua në dielën, duke dërguar një re masive në ajër. Ish-ndërtesa e Bankës së Lisbonës u shemb nga një shpërthim i kontrolluar. “Ishte ndërtesa e dytë më e madhe që u rrënua. Ajo ishte...

“A ka mjek këtu?”- Piloti Damir Ahmetov sëmuret gjatë fluturimit dhe ndërron jetë direkt pas uljes emergjente (FOTO)

Identiteti i pilotit të aeroplanit që ndërroi jetë gjatë një zbarkimi urg*jent në Rostov u bë i njohur Me sa duket, 49-vjeçari Damir Ahmetov pësoi një go*ditje në tru. Gjatë fluturimit nga Moska për në Anapa, 49-vjeçari Damir Ahmetov...

Greqia përfshihet nga moti i keq, dy persona humbin jetën. Mbyllen shkollat dhe rrugët (FOTO+VIDEO)

Greqia është përfshirë mbrëmjen e kaluar nga një stuhi me shira rrëmbyese, erëra të forta dhe ulje temperature. Stuhia e pagëzuar me emrin “Gironis”, ka shkaktuar mjaft dëme në kryeqytetin grek, në Atikën perëndimore, në zonën Korinthia, por edhe në...

Miliarderi Bloomberg zyrtarisht në zgjedhje: Garoj për të mposhtur Trumpin

Miliarderi dhe ish-kryebashkiaku i qytetit të Nju Jorkut, Michael Bloomberg ka njoftuar zyrtarisht se do të garojë për President të Shteteve të Bashkuara duke i dhënë fund disa javëve spekulime në lidhje me kandidaturën e tij. “Po garoj për president...

FOTO/ Presidenti i Austrisë shkon me tren në takimin zyrtar me homologun italian

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, Van der Bellen njofton se është nisur me tren në takimin zyrtar me Presidentin e Italisë, Sergio Mattarella. Në foto shihet se ai shkon edhe në takime zyrtare pa ndonjë...

Si arriti BE-ja ta ballkanizojë Ballkanin

Ky është momenti i duhur kur Europa Perëndimore duhet të kuptojë se ka më shumë se një mënyrë për t’u bërë europian Më 18 tetor, Franca ishte e vetme në kundërshtimin që i bëri pranimit të Maqedonisë së Veriut dhe...

SHBA kërkon mbylljen e llogarive në rrjete sociale të qeveritarëve në Iran

Shtetet e Bashkuara kanë bërë thirrje zotëruesve të rrjeteve sociale Facebook, Instagram dhe Twitter që të mbyllin llogaritë e liderëve e Qeverisë iraniane, deri në çastin që interneti do të kthehet në Iran. “Është një regjim thellësisht hipokrit. Ndalon internetin...

Përfshihet nga flakët avioni pas ngritjes nga aeroporti në Los Angeles (VIDEO)

Një avion “Boeing 777” është përfshirë nga flakët, menjëherë sapo është ngritur në fluturim në Los Angeles. Siç shihet edhe në videot e mëposhtme, gjatë ngritjes një nga motorët e avionit ka shpërthyer në flakë. RT shkruan se avioni i cili...

Mendoni se jeni në Mars? Skena apokaliptike në Australi pas stuhisë së pluhurit (Video)

Erërat e fuqishme që përfshinë Australinë juglindore e kanë veshur një qytet në pluhur, duke i dhënë qiellit një ngjyrim portokalli. Banorët thanë se stuhitë e pluhurit po bëhen më të rregullta, duke e bërë zonën të pabanueshme. Videot dhe fotografitë...
- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit

Kosova përdor vetëm produkte serbe, habiten pse Bregoviçi këndon në Korçë

Kimete Berisha Një popull pa mbamendje! Menjëherë pas luftës, shqiptarët filluan të blejnë tulla nga Serbia, për t’i ndërtuar shtëpitë...
- Advertisement -spot_img